MOJE BLOGOWANIE

NIE TYLKO O MICHAELU...
...Jeśli przychodzisz na świat, wiedząc, że jesteś kochany i opuszczasz go z tą samą świadomością, wszystko z czym w międzyczasie przyszło ci się zmierzyć - jest do pokonania. (Michael Jackson- Oxford 2001)

Ten blog nie mógłby powstać, gdyby nie miłość i zaangażowanie rzeszy fanów, którzy tłumaczą teksty o Michaelu Jacksonie na licznych portalach, poświęconych Królowi Popu.
Szczególne wyrazy uznania kieruję do zespołu tłumaczy: Ola, Anialim, Kora, Bea, Kato, Agnieszka, Butterfly26, Felicia M, Phi, Speed Demon, Tiffani, Ioretta, Marta, Nat, Bettima, Marta, Nat.
Specjalne podziękowania dla oddanych Fanek z Internetowej Bazy Tłumaczeń MJTranslate, oraz michaeljacksontruelove.
Gdyby nie WY, moja wiedza na temat Michaela byłaby niepełna i znacznie ograniczona.
Wszystkie zdjęcia oraz materiały filmowe znalezione i udostępnione z sieci.

Translate

sobota, 18 czerwca 2011

TV Show.

                                        The Jacksons:Tito,Randy,Jackie,Michael,Marlon

siedzą:Michael,Janet,Randy, LaToya,za Michaelem stoją:Rebbie,Jackie,Marlon i Tito(Jermaine już nieobecny)
"Z odejściem Jermaine (chodzi o rozpoczęcie  kariery solowej jednego z braci Michaela) zbiegły się dodatkowe komplikacje, ponieważ tego lata musieliśmy nagrać serię  idiotycznych programów telewizyjnych. Popełniliśmy duży błąd, podpisując tę umowę i każda minuta tej pracy sprawiała mi dużą przykrość....nagrywałem ten program z wielką niechęcią, bo uważałem, że nie tylko nie wpłynie on korzystnie na naszą karierę, lecz jej wręcz zaszkodzi....nie zgodziłbym się nigdy na to więcej.To ślepa uliczka.Ma to po części podłoże psychologiczne. Kiedy co tydzień odwiedzasz ludzi w ich domach, zaczynają oni mieć wrażenie, że znają cię zbyt dobrze. Wygłupiasz się przy akompaniamencie nagranego śmiechu i Twoja muzyka zaczyna robić się mniej ważna. Kiedy próbujesz się znów stać poważnym człowiekiem i podjąć swą karierę w przerwanym punkcie, nie możesz tego zrobić, bo zostałeś nadmiernie wyeksponowany. Ludzie zaczynają cię traktować jak jednego z komików, występujących w głupawych programach telewizyjnych"  (Moonwalk MJ)

Miał rację, chociaż jego to nie dotyczyło - cokolwiek robił Michael, wszystko zmieniało się w złoto. 
Nie został zaszufladkowany jak nasz rodzimy Kapitan Kloss lub Rysio z Klanu ;)
Michael był gwiazdą największego formatu i jeżeli chciałeś go posłuchać albo zobaczyć, musiałeś kupić płytę lub bilet na koncert.
Reszta miała być milczeniem......niestety.
Aura tajemniczego i nieuchwytnego artysty, wprawiała media w szaleństwo.
Żądne sensacji, ujawniania prywatności, zaczęły nakręcać maszynkę kłamstw i pomówień, aby w końcu rzucić się na swoją ofiarę i zniszczyć ją.

Niechętne podejście Michaela do TV Show (nienawidzę tego! - w kółko powtarzał) w niczym nie umniejszyło perfekcyjnego wykonania i znakomitego przyjęcia.
O zgrozo, z powodu rekordowej oglądalności, CBS przedłużyła kontrakt z The Jacksons, który bez wahania zaakceptowali bracia oraz papa Joseph Jackson, ówczesny manager zespołu .
Michael niewiele miał do powiedzenia, ale tylko czekał na wygaśnięcie umowy z ojcem, co miało nastąpić w najbliższej przyszłości, aby móc decydować samodzielnie o własnej przyszłości artystycznej.

Poniżej zaprezentowane fragmenty show są ciekawe dla jednego jeszcze powodu.
Michael w tym programie objawia się fanom oraz szerokiej telewizyjnej publiczności jako ktoś dotąd zupełnie nieznany - Fred Astaire i Gene Kelly mieli prawo być zachwyceni, a on jak zawsze - skazany na sukces;)
W towarzystwie rodzinnego zespołu, najczęściej w tańcu partneruje mu siostra La Toya lub mała Janetktóra  jako druga z rodzeństwa osiągnie niebawem spektakularny sukces- ponad 100 milionów sprzedanych płyt na całym świecie.Patrząc na styl Michaela w  Smooth Criminal, trudno oprzeć sie wrażeniu, że niektóre elementy znienawidzonego epizodu w CBS TV, znalazły odbicie w tanecznych ruchach i kostiumie scenicznym (biały garnitur, słynna fedora, białe getry na butach)


  Ten sam utwór w fenomenalnej  konwencji  kryminalnej opowieści filmowej-  mini film
                                                          muzyczny.

Michael, był pierwszym artystą, który po mistrzowsku zwykły clip podniósł do rangi sztuki - ten rodzaj teledysku zdominował gatunek. Do dziś niczego lepszego nie wymyślono.
Teledyskom należy się osobny post, ale wszystko w swoim czasie;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

1 komentarz:

  1. szacun dla MJ
    Judyta
    http://wypocinyjudyty23.blog.interia.pl

    OdpowiedzUsuń