MOJE BLOGOWANIE

NIE TYLKO O MICHAELU...
...Jeśli przychodzisz na świat, wiedząc, że jesteś kochany i opuszczasz go z tą samą świadomością, wszystko z czym w międzyczasie przyszło ci się zmierzyć - jest do pokonania. (Michael Jackson- Oxford 2001)

Ten blog nie mógłby powstać, gdyby nie miłość i zaangażowanie rzeszy fanów, którzy tłumaczą teksty o Michaelu Jacksonie na licznych portalach, poświęconych Królowi Popu.
Szczególne wyrazy uznania kieruję do zespołu tłumaczy: Ola, Anialim, Kora, Bea, Kato, Agnieszka, Butterfly26, Felicia M, Phi, Speed Demon, Tiffani, Ioretta, Marta, Nat, Bettima, Marta, Nat.
Specjalne podziękowania dla oddanych Fanek z Internetowej Bazy Tłumaczeń MJTranslate, oraz michaeljacksontruelove.
Gdyby nie WY, moja wiedza na temat Michaela byłaby niepełna i znacznie ograniczona.
Wszystkie zdjęcia oraz materiały filmowe znalezione i udostępnione z sieci.

Translate

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Bad 25

Jesienią, 18 września z okazji 25 rocznicy wydania albumu Michaela Jacksona BAD
ukaże się szereg jubileuszowych wydawnictw BAD 25.
Epic/Legacy Recordings we współpracy ze spadkobiercami Michaela Jacksona - Estate of Michael Jackson, obchodzić będzie jubileusz bijącego rekordy popularności albumu BAD, wydając 18 września 2012 roku edycję deluxe dzieła zatytułowaną BAD 25 
Po raz pierwszy światło dzienne ujrzy autoryzowane DVD powstałe z osobistej kasety VHS Michaela Jacksona
Jest to legendarny występ na Wembley 16 lipca 1988 roku z trasy BAD, która promowała płytę. 
Dokładnie ten, który Michael zaprezentował przed księciem Karolem, księżną Dianą oraz 72 tysiącami fanów, którzy pojawili się na wyprzedanym show.Był to jeden z siedmiu rekordowych pod względem frekwencji koncertów na stadionie. 
Łącznie wszystkie koncerty obejrzało ponad pół miliona ludzi, a zapotrzebowanie na bilety było trzy razy większe. 
Dopiero niedawno natrafiono na to nagranie i jest to jedyna istniejąca kopia, o której wiadomo. 
Zestaw zawierać będzie również alternatywne wersje i dema zrealizowane podczas sesji do BAD 25 lat  wcześniej, kiedy zwrot Who's Bad stał się kultowym hasłem pokolenia.
Jubileuszowe wydawnictwo składać będzie się z 3 płyt CD oraz wspomniane DVD.
Pierwsze CD to zremasterowana wersja oryginalnego BAD . 
CD numer dwa zawiera wcześniej niepublikowany materiał zarejestrowany w studiu Hayvenhurst w domu Michaela w Encino, zanim w 1988 roku zamieszkał ostatecznie w swojej bajkowej rezydencji Neverland.

Są to wczesne nagrania demo piosenek z płyty, jak również dema utworów, które ostatecznie na album nie trafiły, a powstały podczas sesji BAD
Materiał trafi na płytę w niezmienionej formie, bez majstrowania przy oryginalnych nagraniach.
Żadne dodatkowe ścieżki nie zostaną dodane. 
Krążek zawierać będzie jeszcze remiksy przygotowane przez znanych i cenionych DJ-ów oraz producentów.
Trzecie CD zawiera znakomitej jakości wersję audio koncertu ze stadionu Wembley z 16 lipca 1988 roku. 
Będzie to pierwszy koncert Michaela Jacksona wydany na CD. 
W sprzedaży pojawi się ponadto standardowa dwupłytowa edycja BAD 25, samo DVD z koncertem z Wembley, oraz winylowy picture disc oryginalnego albumu.

Era BAD to szczyt solowej kariery Michaela i jego kreatywności jako solisty - od nagrań przez koncerty po produkty i gadżety związane z płytą - wyjaśniają John Branca i John McClain, z Estate of Michael Jackson. 
Był to pierwszy album, na którym niemal wszystkie piosenki napisane zostały przez Michaela. 
Był to także pierwszy album, z którego pochodziło pięć kolejnych singli numer 1, co inny artysta zdołał osiągnąć dopiero 25 lat później. 
Po raz pierwszy podczas globalnej trasy promującej album BAD  Michael, podejmując samodzielne decyzje zrealizował własną wizję show, którym podbił świat. 
Gigantyczny sukces BAD i towarzyszącego tournée były kluczowe dla rozwoju wokalisty jako kompozytora, wykonawcy i producenta, umacniając jego pozycję Króla Popu. 
Singiel promujący 25 lat wydania albumu BAD ukazał się  w oficjalnej dystrybucji 2 czerwca tego roku i jestem jego szczęśliwą posiadaczką... :)
Podobnie w 1987 roku singiel I Just Cant's Stop Loving You promował pierwsze wydanie albumu.Tym razem oprócz tytułowego duetu z Siedah Garrett prawdziwa perełka: Don't Be Messin' 'Round (demo) 
Michael gra tutaj na pianinie.


Ta wersja pochodzi z 1987 roku chociaż prace nad tym utworem Michael rozpoczął już podczas ThrilleraCzekając na 18 września......uczto trwaj....:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

3 komentarze:

 1. Na szczęście w końcu SONY wyda coś wartościowego.

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. co tak rzadko zaczęłaś wstawiać wpisy ;( ja wchodzę codziennie a tu ciągle to samo, dziś jest rocznica śmierci Michaela i też nic ;<

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog bardzo mi sie podoba lepiej dawac wpisy rzadziej ale konkretne niz co dziennie i bez sensu pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń