MOJE BLOGOWANIE

NIE TYLKO O MICHAELU...
...Jeśli przychodzisz na świat, wiedząc, że jesteś kochany i opuszczasz go z tą samą świadomością, wszystko z czym w międzyczasie przyszło ci się zmierzyć - jest do pokonania. (Michael Jackson- Oxford 2001)

Ten blog nie mógłby powstać, gdyby nie miłość i zaangażowanie rzeszy fanów, którzy tłumaczą teksty o Michaelu Jacksonie na licznych portalach, poświęconych Królowi Popu.
Szczególne wyrazy uznania kieruję do zespołu tłumaczy: Ola, Anialim, Kora, Bea, Kato, Agnieszka, Butterfly26, Felicia M, Phi, Speed Demon, Tiffani, Ioretta, Marta, Nat, Bettima, Marta, Nat.
Specjalne podziękowania dla oddanych Fanek z Internetowej Bazy Tłumaczeń MJTranslate, oraz michaeljacksontruelove.
Gdyby nie WY, moja wiedza na temat Michaela byłaby niepełna i znacznie ograniczona.
Wszystkie zdjęcia oraz materiały filmowe znalezione i udostępnione z sieci.

Translate

sobota, 26 lutego 2011

Era Thrillera

Album Thriller  uwieczniono w Księdze Rekordów Guinnessa jako płytowy szlagier wszech czasów!
Do dzisiaj niepokonany.Sprzedano 110 milionów egzemplarzy!
Na liście Billboardu 122 tygodnie, z czego 37 na pierwszym miejscu!
Niewiarygodny sukces artystyczny i komercyjny.
Thriller uczynił Michaela mega gwiazdą, oraz ikoną światowej popkultury, a dochody z jego sprzedaży oszacowano na 4,1 mld dolarów.

 

I pomyśleć tylko jak niewiele brakowało, aby płyta wyglądała zgoła inaczej, lub nie ukazała się wcale.
Materiał nagrywano pod presją terminów, narzuconych przez wytwórnię Epic Records i dystrybutora, lecz perfekcjonista Michael Jackson w ostatniej chwili przeforsował jego powtórne zgranie, co okazało się  bardzo słuszną decyzją.
Ta sprawa pokazała jak pozornie wycofany i nieśmiały Michael, w kwestiach artystycznych potrafi bezkompromisowo walczyć i postawić na swoim.

W sprawach zawodowych mam do siebie wielkie zaufanie. Kiedy przystępuję do realizacji jakiegoś projektu, wierzę w niego w 100 procentach.Naprawdę wkładam w pracę nad nim całą duszę. 
Gotów bym był dla niego umrzeć. Taki już jestem.(M.J. Moonwalk)
                                            
Po The Girl Is Mine i Billie Jean, przed tytułowym Thrillerm, ukazał się następny 3 singiel - Beat It, który zdobył szturmem wszystkie listy przebojów.

Piosenka miała również znakomity teledysk, który z Billie Jean i Thrillerem wypromowały nie tylko ten wspaniały album, ale także nową telewizję MTV. 
Były pierwszymi klipami czarnego artysty granymi w tej stacji.

Beat It  została włączona na stałe do repertuaru i wykonywana podczas wszystkich tras koncertowych na całym świecie.Miała być również wykonywana podczas This Is It  Londyn 2009/2010.

 
Serce ściska, patrząc na pięćdziesięcioletniego Michaela w wyśmienitej formie tym bardziej, iż jest to ostatnia próba przed tragiczną nocą i porankiem 25 czerwca 2009 roku.

Wracając do Thrillera, jego sukces został przypieczętowany w 1984 roku prestiżowymi nagrodami:
Osiem American Music Awards, a także trzy MTV Video Music Awards.Thriller otrzymał również rekordową liczbę ośmiu nagród Grammy.
W lutym 1984 Michael został nominowany do tej nagrody w dwunastu kategoriach z czego zdobył osiem statuetek, tym samym bijąc rekord największej liczby zdobytych nagród w jednym roku.Podczas obu uroczystości Michaelowi towarzyszyła liczna rodzina, przyjaciele i współtwórcy płyty.
Podziękowania oraz słowa wdzięczności nie ominęły żadnego z nich.
Onieśmielony lecz uszczęśliwiony Michael, spełniając prośbę zaprzyjaźnionej z nim wielkiej gwiazdy filmowej, nieobecnej na gali sędziwej Katherine Hepburn, pod koniec uroczystości zdejmuje okulary... To dla Ciebie Katherine... mówi, po czym zawstydzony szybko ucieka ze sceny.
Publiczność na stojąco zegna go oszałamiającymi brawami i okrzykami.

Na obu uroczystościach Michaelowi towarzyszą: aktorka Brooke Shields oraz mały przyjaciel Emmanuel Lewis.

                siostra Michaela La Toya i Emmanuel

Oboje są bliscy Michaelowi.
Podobnie jak Michael zostali osobami publicznymi w bardzo młodym wieku jako popularne dziecięce gwiazdy filmowe.
Emmanuel, obciążony niedorozwojem wzrostu (karłowatością) jest dumny i szczęśliwy ze swojego sławnego przyjaciela, któremu towarzyszy w tak ważnym i spektakularnym momencie życia.
W przyszłości jak wielu innych młodych znajomych Michaela zostanie przepytywany na okoliczność zarzutów o molestowanie.
Odrzuci wszystkie i będzie bronił Michaela w sposób tak kategoryczny, iż żałosny prokurator Sneddon w swojej desperacji nie posunie się do powołania Emmanuela na świadka oskarżenia.


W 1983 roku Michael udziela zaledwie nielicznych wywiadów, dotyczących wyłącznie swojej kariery artystycznej, nie przeczuwając, iż niebawem media staną się krwiożercze i nachalne wobec jego osoby.

Oto jeden z nich z 1983 roku. Michael wyraźnie trzyma dystans.
Uśmiecha się uprzejmie jednak jasno widać, że wszystko co ma do powiedzenia dotyczy dokonań artystycznych.
Na ostatnie pytanie dziennikarki jakie jest jego największe marzenie związane z karierą, odpowiada rozbrajająco i z głębi serca:

...Kontynuować. Kontynuować, pisać piosenki i więcej platynowych płyt i potrójnych platynowych płyt i tworzyć historię i pobijać rekordy. Kocham tworzyć i kiedy nie tworzę nie jestem szczęśliwy. Jestem przygnębiony i wyobcowany. Lubie być zajęty. 
I jestem bardzo wdzięczny.( Autor tłumaczenia: Ola )          

                         

Nie licząć dwóch wywiadów dla  Ebony z 1987 i 1992 roku, Michael nie rozmawia z dziennikarzami przez ponad dekadę swoich największych sukcesów aż do pamiętnego wywiadu z Opfrah Winfrey w 1993r.
Jego milczenie i dystans napędza szereg niewiarygodnych plotek, rozpowszechnianych przez żądne sensacji  rozwścieczone media.
Wywiad z Oprah poprawił nieco odczłowieczony wizerunek kosmity i dziwaka, uporczywie lansowany przez brukowe media, który rujnował reputację i przysparzał wielu cierpień.

Niestety, niebawem pojawiło się pierwsze pomówienie o molestowanie i rozpoczęto niewiarygodną medialną nagonkę.
Sępy i hieny ruszyły na łów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

4 komentarze:

 1. Dziękuję Ci bardzo, Tobie i sobie również życzę szczęścia i wytrwałości...
  Ehh, mam nadzieję, że będziemy obie snuć piękne, szczęśliwe historie...
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo iż żyjemy w okropnych czasach , to dla takich chwil warto żyć , słuchać , oglądać i wiedzieć , że byłam świadkiem tego wszystkiego co stworzył ten człowiek , artysta jedyny taki w historii show biznesu ❤❤❤❤❤❤❤👑👑👑👑👑👑👑✌✌✌✌✌✌✌ dziękuję Michaelinko serdecznie ❤😘😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo iż żyjemy w okropnych czasach , to dla takich chwil warto żyć , słuchać , oglądać i wiedzieć , że byłam świadkiem tego wszystkiego co stworzył ten człowiek , artysta jedyny taki w historii show biznesu ❤❤❤❤❤❤❤👑👑👑👑👑👑👑✌✌✌✌✌✌✌ dziękuję Michaelinko serdecznie ❤😘😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za urodzinowe, thrillerowe przypominajki... pozdrawiam

  Ben

  OdpowiedzUsuń