MOJE BLOGOWANIE

NIE TYLKO O MICHAELU...
...Jeśli przychodzisz na świat, wiedząc, że jesteś kochany i opuszczasz go z tą samą świadomością, wszystko z czym w międzyczasie przyszło ci się zmierzyć - jest do pokonania. (Michael Jackson- Oxford 2001)

Ten blog nie mógłby powstać, gdyby nie miłość i zaangażowanie rzeszy fanów, którzy tłumaczą teksty o Michaelu Jacksonie na licznych portalach, poświęconych Królowi Popu.
Szczególne wyrazy uznania kieruję do zespołu tłumaczy: Ola, Anialim, Kora, Bea, Kato, Agnieszka, Butterfly26, Felicia M, Phi, Speed Demon, Tiffani, Ioretta, Marta, Nat, Bettima, Marta, Nat.
Specjalne podziękowania dla oddanych Fanek z Internetowej Bazy Tłumaczeń MJTranslate, oraz michaeljacksontruelove.
Gdyby nie WY, moja wiedza na temat Michaela byłaby niepełna i znacznie ograniczona.
Wszystkie zdjęcia oraz materiały filmowe znalezione i udostępnione z sieci.

Translate

sobota, 26 listopada 2011

Gorąco polecam...

Przez całe życie Michael był traktowany instrumentalnie, jako maszynka do zarabiania pieniędzy.
Nawet śmierć tego nie zmieniła


                             
Po "procesie stulecia", odpoczęła prokuratura, odpoczęła obrona, zakończyli swoją pracę ławnicy.
Kiedy odpocznie Michael Jackson? 
Dla mediów to nie był proces o zabójstwo, którego oskarżonym był osobisty lekarz Michaela - Conrad Murray.
To był "proces śmierci Michaela Jacksona". 

Michael Jackson, chociaż martwy, obecny był na procesie

Na marce "Jackson" zarabiono miliony. 
Współpracownicy, pseudo przyjaciele, przemysł muzyczny, wymiar sprawiedliwości, rodziny poszukujące zasobnych/głębokich kieszeni, pochlebcy, a zwłaszcza media cynicznie go wykorzystywali, o czym opinia publiczna nie ma pojęcia.

Dziennikarz i publicysta Joe Vogel pisze o powszechnym wykorzystywaniu Michaela w swoim artykule zatytułowanym "Am I the Beast you Visualized?"  
......również gorąco polecam, tłumaczenie Kora - MJTranslate & Michael Jackson Love&Dreams  

Ostatnim aktem zdrady mediów jest "dokument" Conrada Murraya - lekarza, który został skazany za zabójstwo Michaela Jacksona. 

Oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci,  już na początku śledztwa zawiera umowę z October Films na reality show o relacji łączącej go z Michaelem i jego ostatnich dniach życia.
Rodzina, przyjaciele, fani pytają jak NBC, w zgodzie z własnym sumieniem, mogło wyprodukować i wyemitować taki film, wykorzystujący Michaela po śmierci - co więcej, w roli głównej z osobą odpowiedzialną za jego śmierć???
Kiedy odbywały się uroczyści  żałobne i pogrzebowe Michaela Jacksona w 2009r., osobisty lekarz, podpisywał własnie lukratywny kontrakt z mediami na wyłączność reality show, w którym miał wziąć udział wraz ze swoimi prawnikami.miejsce spoczynku Michaela Jacksona na cmentarzu Forest Lawn Glendale w 
Mauzoleum Holly Terrace
przed sarkofagiem Jermaine Jackson - starszy brat Michaela


Przez dwa lata toczącego się śledztwa, a także podczas procesu za ciężkie pieniądze produkowano film, mający "ocieplić" wizerunek lekarza kosztem Michaela.
Przedstawiano go jako uzależnionego od leków desperata, nie szczędząc żenujących wspomnień o "swoim drogim przyjacielu" ze strony Murray'a.
Do nakreślenia punktu widzenia na temat prywatnych nawyków MJ, wymyślono i zmajstrowano komentarze w celu oczernienia jego osoby.
Nieszczere intencje tego filmu są ewidentne - sprytnie zredagowany w celu osiągnięcia większego wpływu i podniesienia rankingów oglądalności.

Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć MSNBC"Living With Michael Jackson" Martina Bashira.
Sprytnie edytowany film nazwany "hitowym dokumentem", został cynicznie wyprodukowany dla skompromitowania Michaela i milionowych zysków, jakie przyniosła jego emisja na całym świecie.
Manipulacja została później udowodniona przez ekipę filmową Jacksona, która nagrywała równolegle własny materiał,  słusznie nie ufając Bashirowi.

Dokument Murray'a przewrotnie przechytrzył wymiar sprawiedliwości.
Lekarz dmówił składania zeznań w sądzie pomimo, iż rodzina gorączkowo poszukiwała odpowiedzi na pytanie, co stało się z ich ukochanym ojcem, synem i bratem.

Proces Conrada Murraya stał się "procesem śmierci Michaela Jacksona", ponieważ media dawno nauczyły się, że połączenie z czymkolwiek nazwiska "Jackson" prowadzi do wzrostu dochodów. 

Ludzie promujący swoją własną markę wciąż cynicznie odwołują się do MJ, wiedząc, że negatywne historie o nim wpływają na wzrost uwagi, generując tym samym niewiarygodne zyski. 
Reporterzy wymyślali historie, aby czerpać profity z tej gry, a media ochoczo podążały tym śladem.

Znaczna część opinii publicznej nadal wierzy w karykaturalny wizerunek Michaela Jacksona, wykreowany przez tabloidy i w oskarżenia, z których jednogłośnym werdyktem jury - NIEWINNY zostaje oczyszczony w 2005r.
Nastąpiło błędne zawierzenie samozwańczym "ekspertom Michaela Jacksona", którzy nigdy nawet nie spotkali się z tym człowiekiem, a mają plan oraz powód do kontynuacji uwieczniania karykaturalnego mitu, wykorzystując niewinną istotę ludzką dla zysku i dla swojej kariery zawodowej.
Propaganda rozpowszechniana na temat Michaela mówi więcej o pisarzu niż o podmiocie. 

Fani MJ, próbują ostrzegać od lat przed rasistowskim porządkiem i eksploatacją Jacksona przez media, Wydali  następujące oświadczenie w tej sprawie:Fani Michaela Jacksona mają już dosyć. Wyśmiewajcie się z nas jeśli musicie, obrażajcie nas, mówcie, ze myślimy o Michaelu wyłącznie jako "idolu" - ale to nie my jesteśmy tymi, którzy sprzedają pamięć o nim, obiektywizują go i zarabiają na nim


Fani wezwali do bojkotu filmu Murray'a, NBC i jego sponsorów.Lekarz podał śmiertelną dawkę trucizny, ale proces zatruwania opinii publicznej przez media na temat Michaela był bezlitosny i długotrwały. 

Czy media torturowały człowieka na śmierć za nic więcej niż tylko oceny i zyski? 
Najsławniejszy człowiek na świecie był jednocześnie najbardziej prześladowanym.
Tabloidowa kampania eksploatacji i linczu nie miała sobie równych - trwała przez dziesięciolecia. 

Ci którzy wykorzystywali Michaela uderzali z każdej możliwej pozycji, a wszystko po to, aby zarobić na jego marce - od sprzątaczki do lekarzy i rabina, który opublikował nagrania taśm z prywatnych sesji terapeutycznych
......gorąco, polecam, ze względu na unikalną możliwość poznania niezwykłej osobowości Michaela, wyrażonej jego własnymi słowami w rozmowach ze swoim - jak wtedy miał prawo sądzić - powiernikiem i przyjacielem, rabinem Shmuley'em Boteachem.


z rodziną rabina  Shmuley'a

Lekarze - eksperci sądowi są oburzeni lekkomyślnym traktowaniem MJ przez Murraya i naruszeniem przez niego praw HIPAA oraz niezbywalnego prawa pacjenta do poufności. 
Niewiarygodne jak lekarz, obecnie skazany, ominął zarówno prawo jak i zeznawanie w sądzie.
Zamiast tego wyprodukował własny dokument, oczerniający swojego podopiecznego dla czerpania zysków z człowieka, za śmierć którego jest odpowiedzialny.

Fani, świadomi, iż opinia publiczna jest nadal manipulowana, a społeczeństwo staje się ofiarami oszustwa w swojej nieświadomości, biją na alarm. 

Jeden z fanów napisał:

Nasze pokoje gościnne/salony nie powinny być wysypiskiem śmieci dla lubieżnych materiałów, które odzierają ludzi nie tylko z ich godności ale i człowieczeństwa. Gdzie jest publiczne oburzenie, mówiące: "Dość tego" ? Ludzie byli oburzeni, gdy wybuchł skandal z Rupertem Murdochem dotyczący hackingu/podsłuchu rozmów telefonicznych dla nagłówków pierwszych stron gazet z kradzionymi, sensacyjnymi informacjami. Gdzie oni są teraz? Wyemitowanie tego dokumentu jest haniebne."Brytyjski dziennikarz Huffington Post - Charles Thomson opisał haniebną nieodpowiedzialność mediów, dotyczącą procesu  Michaela Jacksona z 2005 roku w artykule "The Most Shameful Episode in Journalistic History"-"Najbardziej haniebny epizod w historii dziennikarstwa"
......po raz trzeci gorąco polecam kolejny znakomity artykuł w tej sprawie - tłumaczenie Kato MJ Translate)

Być może wartym poważnego zastanowienia jest fakt, dlaczego człowiek, który jak wydawać by się mogło osiągnął wszystko, potrzebował tak ekstremalnych środków aby zasnąć?

Dlaczego domagał się leków, które nie tylko pomagały spać, ale zapewniały bycie nieprzytomnym, by wreszcie odpocząć? 
Co sprawiło, że wegetarianin i purysta, który nienawidził leków zaczął na nich polegać? 
Pamiętajmy, że  Michael Jackson został uniewinniony w procesie o molestowanie, ale oskarżenia te na zawsze pozostały skazą na jego dziedzictwie.

Paradoksalnie proces i niecne zamiary Murray'a (podstępne nagranie swojego pacjenta, będacego pod wpływem zaaplikowanych mu anestetyków), ujawniło światu marzenie Michaela budowy szpitala dla dzieci, wypowiedziane z jego ust, w zaciszu swojej sypialni do człowieka, któremu ufał.
Znajdując się w stanie stanie ograniczonej świadomości, odkrywa szczerze swoją podświadomość, nie mając pojęcia, że jest nagrywany i że niebawem świat usłyszy jego wstrząsające wyznanie.
Wstrząsające, ze względu na stan w jakim się wtedy znajdował.

Adwokat Michaela z procesu 2005r, Thomas Mesereau wygłasza obawy odnośnie lekkomyślności skrzywionych mediów, które kapitalizują i wyolbrzymiają dramat dla zysków i wzrostu oglądalności. 
Dołączył do innych adwokatów, jak Matt Semino i Mark Geragos, którzy obawiają się, że kult sławnych osób oraz mediów manipuluje opinią publiczną, uprzedzając wymiar sprawiedliwości.

Wymienieni poniżej autorzy 
starają się wyprostować informacje, opisując prawdziwą historię Michaela Jacksona w nowych publikacjach, które przeciwstawiają się tabloidowym śmieciom i porządkują historię.

Aphrodite Jones - "Conspiracy:The Michael Jackson Story"
......gorąco polecam po raz czwarty, tym razem to książka, przetłumaczona i dostępna w całości na MJ Translate )


Jermaine Jackson -"You Are Not Alone" - ciepło opowiedziana historia rodzinna, widziana oczami starszego brata Michaela
......niestety, dotąd niedostępna w polskim przekładzie.


 łzy na uroczystości pożegnalnej w Staples Center

Frank Cascio -"My Friend Michael" - długoletni przyjaciel, jeden z synów rodziny Cascio, szczerze zaprzyjaźnionej z Michaelem przez niespełna 30 lat. 
.....dostępny skrót  książki na Forum Michael Jackson Love&Dreams ,  który opracowała i zamieściła niezawodna, nieoceniona Kora :))

W tym momencie muszę dodać, że miłość, poświęcenie i bezinteresowność fanów, znających język angielski są niezwykłe.
Dzięki tym osobom mam możliwość poznać w jakiejś części niemal wszystkie wydawnictwa i publikacje, dotyczące Michaela, które nie mają szans na wydanie w Polsce :)) ....dziękuję raz jeszcze Kora, Ola, Anialim, Bea - jesteście WIELKIE !!!
z rodziną Cascio: mama, tata oraz dwie pierwsze latorośle-Frank-autor książki i Eddie
z Frankiem - miał około 4 lat, kiedy Michael zatrzymał się w apartamencie hotelu jego rodziców
w miarę upływu czasu rodzina powiększa się o kolejną trójkę dzieci
z panią Cascio
z panem Cascio, Michael z opatrunkiem na głowie po wypadku na planie reklamówki Pepsi w 1984r
z babcią Cascio, której chętnie pomagał odkurzać dom, kiedy odwiedzał rodzinę 
z młodszymi dzieciakami
urocza drzemka w samochodzie
Bukareszt 1992-Dangerous Tour
Frank, Eddie i pani Cascio z Michaelem oddają hołd rumuńskiej rewolucji
Frank pisze w swojej książce, że kiedy byli mali nie mogli uwierzyć, że odwiedzający ich Michael jest tą samą gwiazdą, którą widzieli w telewizji i na koncertach, tak był normalny i tak był nieśmiały.

kumple - podczas ostatniej części trasy Dangerous chłopcy towarzyszyli Michaelowi,
pod okiem zatrudnionych nauczycieli normalnie odrabiali obowiązek szkolny, jednak Frank w swojej książce wspomina, że Michael często znajdował czas, aby im pomagać w lekcjach
Frank, Eddie i ich młodszy brat
młodsze dzieci Cascio w Neverland z Michaelem oraz Paris i Prince
Michael z Paris i Prince, z tatą Cascio i piątką jego dzieci
przebierańcy ;) Michael z Blanketem w objęciach, obok Paris, Prince i dwójka Cascio...zamaskowani ;)
Frank i Michael - Michael Jackson: 30th Anniversary Special - 11 września 2001r., następnego dnia po ostatnim z dwóch koncertów nastąpił atak terrorystyczny na WTC
Michael wraz dziećmi opuścił Nowy York
 zanim wrócili do Neverland, czas grozy i niepewności spędził u swoich przyjaciół Cascio w ich domu w New Jersey.  
kontuzja
ostatnie spotkanie z Eddiem  :((


I ostatnie wydawnictwo....
Joe Vogel -"Man in the Music:The Creative Life and Work of Michael Jackson"
......na koniec prawdziwa perła i najwartościowsza pozycja, którą szczególnie gorąco polecam :)


Pierwsze trzy rozdziały już dostępne na MJ Translate w tłumaczeniu Anialim.
Rzetelne zmierzenie się z życiem i twórczością Króla Popu.
Po przeczytaniu trzech pierwszych części można dojść do wniosku, że tytuł King of Pop to zbyt mało dla Michaela Jacksona - jako artysta był geniuszem !
Vogel tego dowodzi, przypominając jak niezwykłym i  jednocześnie zwyczajnym był człowiekiem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nawet dzisiaj niewiele osób jest świadomych, że w obu sprawach oskarżających Michaela o krzywdzenie dzieci pojawiają się ci sami "gracze" - prokurator okręgowy przydomek "Mad Dog", ten sam adwokat, który zwerbował i reprezentował obie oskarżające rodziny i ten sam psychiatra raportujący zarzuty. Niewiele osób wie, że ten gang nadal ze sobą współpracuje.
Zarówno FBI jak ośrodki społeczne badające sprawy Jacksona nie znaleźli żadnych wykroczeń, jakie mu przypisywano, czemu dano wyraz w stosownym raporcie, którego obszerne fragmenty ujawniono po śmierci Michaela.

Niewielu zrozumiało co rzeczywiście przytrafiło się Michaelowi Jacksonowi. 

Jego dehumanizacja w tabloidach była zamierzona, a karykatura namalowana bardzo dokładnie. 
Zniszczenie przez opinię publiczną i media było przygnębiające.
Naruszenie jego praw obywatelskich przez organy ścigania, otaczające go ze wszystkich stron, okazało się tak zniechęcające i rozczarowujące, że opuścił swoją ojczyznę/rodzinną ziemię, swój wymarzony dom - Neverland, w którym  zaszczuta super gwiazda, w głębi duszy nadal małe czarne dziecko, uczyniła swoje Hollywood.

Ostatnia zniewaga mediów pochodzi z tabloidu Sun, Ruperta Murdocha, gdzie na pierwszej stronie w Wielkiej Brytanii opublikowano zdjęcie martwego Michaela z rasistowskim przezwiskiem "Jacko", które pierwotnie opisuje małpy i może być obelgą dla osób pochodzenia afrykańskiego.A teraz chyba najgorsze, co można sobie wyobrazić:
W ciągu kilku godzin po opublikowaniu tego zdjęcia w sieci, ekstremalnie sadystyczni i okrutni tyrani wysłali kopię do jego dzieci z wiadomością "Od taty z miłością."

Druga generacja Jacksonów, w tym dzieci Michaela Jacksona, są ofiarami tyranizowania - ich życie, relacje i ojcostwo stało się pożywką dla plotek, ponieważ reporterzy tabloidów najwyraźniej negują legalność adopcji lub technik zapłodnienia dla rodzin bezdzietnych.

Nie uznają alternatywnych metod ojcostwa. 


 Debbie - żona, mama Prince i Pris
maluchy :)
:))
z najmłodszym synkiem Blanketem
z Paris i Prince
urodzinowy tort Prince'a
Paris - córeczka tatusia
perswazja(?)  minka Blanketa ...bezcenna:)

Publiczne noszenie masek przez dzieci Michaela uchroniło je przed byciem rozpoznanymi na placach zabaw, kiedy wychodzili w towarzystwie ochroniarzy, gdy ojciec nie mógł im towarzyszyć w wypadach bez powodowania medialnego cyrku i problemów bezpieczeństwa dla policji. 
Jednak opinia publiczna wyśmiewała Jacksona za ochronę swoich dzieci.


bezpiecznie - w ramionach taty i niani 
pozdrowienia dla paparazzi!
Berlin  2002- wizyta w zoo
 nie puszczaj ręki taty
wszędzie razem
zajęte ręce taty, a więc pod ramię... Paris zawsze sobie poradzi ;)
wychodzimy z hotelu...zawsze parami i zawsze trzymając się za ręce
maski miały być zabawne:)
ach te zakupy...czy tata może doradzić??
wysiadamy, czas ukryć buzię ;)

Są tacy, którzy upierają się, że osoby publiczne i ich życie należą do społeczeństwa. 
Oni sami chcą zachować swoją prywatność, wydaje im się, ze osoby publiczne nie są uprawnione do tych samych praw obywatelskich, z których inni korzystają. 
A są tacy, którzy idą na rękę tym przymusom i serwują brudy niezależnie od tego czy to prawda czy nie, dla ocen i zysków - robiąc to za pomocą nielegalnego hackowania telefonów, dziennikarskich książeczek czekowych i płacenia dużych sum za historie - im bardziej lubieżna/obrzydliwa, linczująca i tnąca prawdziwych ludzi na kawałki na pierwszych stronach gazet, tym więcej zer na czeku.

Dorośli zastanawiają się głośno, gdzie dzieci wpadły na pomysły, które wydają się okrutne i bez serca. Zakochane w celebrytach, dzieci naśladują najbardziej popularnych i są uwrażliwione na  wartości reprezentowane przez dorosłych z ich otoczenia.


Nowa generacja właśnie odkryła na nowo Michaela Jacksona po jego śmierci. 
Myślicie, że naiwnie przegapią tabloidowe bicie Michaela Jacksona? 
Gdzie uczą się o znęcaniu? 
Oglądają media i obserwują nas! 


Chociaż Michaela już nie ma między nami, jakże uniwersalny jest tekst tej piosenki, a raczej krzyk zmęczonego, zaszczutego człowieka.-------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 komentarzy:

 1. W zasadzie chyba pierwszy raz weszłam na tego bloga, choć nie wiem czemu tak późno :) Ale sporoooo czytania.!:)
  Niestety tabloidy będą istniały chyba zawsze... choć najchętniej spaliłabym większość mediów, nie tylko szmatławce...Widzisz, że do dziś mówią "pedo.." i zbijają kasę na książkach, opowiadaniu i MJ'u w Tv... smutne.
  Tyle na razie - zapraszam do mnie;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wchodzę do Ciebie Michaelino bo tu ciekawie. Wszystko co zamieszczasz na blogu, jest warte obejrzenia i przeczytania. Powinni tutaj zaglądać fani i przeciwnicy Michaela. Dużo rzetelnych wiadomości i opisanych zdjęć,a to jest bardzo ważne. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.Do zobaczenia niebawem w pociągu :D Dorota

  OdpowiedzUsuń
 3. To dokładnie odzwierciedla to co myślę i o czym już pisałam na MJTranslate nie znając tego tekstu> Prawda jest Prawdą, a to jest Prawda o Michaelu, że był najbardziej zaszczutym i prześladowanym artystą w historii... Żeby to się przydarzyło jakiemuś niecnemu oszołomowi, a to spotkało szlachetnego człowieka o gołębim sercu :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Po raz kolejny musze pochylic głowe przed Toba Michaelino za trafność każdego słowa, które tu napisałaś. Wszystko jest tak prawdziwe i ciekawe, ze nie wyobrazam sobie, gdybys nagle miala z jekiegos powodu zaprzestac pisac.
  Pozdrawiam i czekam na wiecej i wiecej.
  Hannie Ok:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hannie Ok bardzo dziękuję i zapewniam,że nie mam zamiaru kończyć mojego blogowania o Michaelu:)...pozdrawiam gorąco :))i "do zobaczenia" niebawem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Boże...dlaczego?!choroby,znęcania się nad nim przez ojca,oskarżenia,'tabloidowe bicie,żeby sprawdzić,czy podniesie sie,czy jednak upadnie i umrze,jak to możliwe?!tyle krzywd na jednego,cudownrgo człowieka...nie mam wątpliwości...to były zaplanowane ataki i zabójstwo na anioła,aby dobić "tego swiętego',Basia,zrozpaczona krzywdami anioła

  OdpowiedzUsuń
 7. wspanialy blog jestem tu pierwszy ale nie ostatni raz tu mozna naprawde poznac prawdziwego MJ ja dorastalam z jego muzyka od poczatku ale wiele spraw umknelo mojej uwadze teraz odkrywam pewne rzeczy na nowo pozdrowienia i nie odchodz od tematu bo Michael to dobroc milosc i anielska dusza jego piosenki potrafia leczyc

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję w imieniu Nibylandii Michaela Jacksona i zapraszam serdecznie, aczkolwiek ostatnio nieco zwolniłam, blog będzie istniał....:)
  Tymczasem można sięgnąć do archiwum, gdyż niebawem minie 2 ga rocznica jego powstania.
  Miłej lektury z Michaelem...:))

  OdpowiedzUsuń